Zřejmě nejvyšší Bungee Jump mají v Makau, nabízejí zde skoky z Macao Tower. Plošina je umístěná ve výšce 233 metrů nad zemí. V Německu si můžete skočit ještě z větší výšky. Vrtulník vás vezme do výšky 500 metrů.

Dosud nejvyšším komerčně provozovaným bungee jumpingem byla plošina na mostě Bloukrans v Jihoafrické republice ve výšce 216 metrů nad údolím.

Obrazek

Druhý nejvyšší bungee jump v JAR

Mezi nejčastější způsoby seskoků patří skoky z jeřábů, výškových budov, mostů i balónů. V České republice se nejvyšší bungee jumping skáče na mostě přes řeku Hačka v Horní vsi nedaleko Chomutova. Existují čtyři základní typy skoků podle uchycení lanem.

Skok s postrojem

Lano je uchycené za postroj v hrudní čísti, čímž má skokan volné ruce i nohy. Seskok je tak pohodlnější, následně člověk zůstává viset v sedě. Stav beztíže nastává při zpětné katapultaci.

Navíc je možné vybrat si, zda skákat popředu nebo pozadu. Při skoku popředu v momentu zachycení volného pádu pružným lanem vás bungee lano otočí půlsaltem do sedu. Při seskoku pozadu skáčete po nohách a prožíváte nejsilnější adrenalinové pocity při bungee jumpingu. U tohoto typu skoku bývá tepová frekvence nejvyšší.


Skok za nohy

Skok s připevněním za nohy je jedna z nejběžnějších variant bungee jumpingu. Je možné skákat buď popředu nebo pozadu. U první varianty vnímáte volný pád k zemi, protože vidíte kam skáčete. Při pádu pozadu stoupá adrenalin, protože dotyčný nevidí kam padá.

Tandemový seskok

Při tandemovém seskoku jsou obě osoby uvázány za nohy. Tento způsob se omezuje pouze váhou, která většinou nesmí překročit 120 kg.

Skok do houpačky

Při seskoku do houpačky jsou dobrovolníci uvázáni sedacím postrojem. Nejedná se o klasický bungee jumping, protože pružné lano pád k zemi nebrzdí, ale kyvadlovým letem nad zemí prolétáte rychlostí 90 až 110 kilometrů za hodinu. Je možné skákat i v páru.